İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

STH Türkiye Organizasyonu

Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi 23 Ekim 2008 Perşembe günü bir ilke daha imza attı.

STH Gönüllüleri, II. Uluslararası Deniz Kültürü Festivali kapsamında ve Deniz Kültürü Derneği desteği ile Türkiye’nin 14 farklı noktasında aynı anda sualtı temizliği ve bilinçlendirme etkinliği gerçekleştirdi.

BeşiktaşMudanyaÇanakkale
AyvalıkFoçaKuşadası
BodrumDidimVan
SinopTrabzonRize

“Haluk Cecan Anısına” STH Türkiye Organizasyonu ile İstanbul (Beşiktaş), Bursa (Mudanya), Çanakkale (Kordon), Ayvalık (Eski Balık Hali), Foça (Küçükdeniz), Kuşadası (Merkez), Didim (Altınkum), Bodrum (Kumbahçe), Antalya (Kaleiçi), Van (Edremit), Rize (Merkez), Trabzon (Ganita), Sinop (Merkez) ve Kocaeli’nde (Gölcük) aynı gün ve saatte, aynı içerikle ülke çapında bir etkinliği hayata geçirdi.

Haluk Cecan’ın anısına ithaf edilen etkinlik kapsamında tüm noktalardan çıkartılan katı atıklar tasnif edilip sayılacak ve etkinlik sonunda İstanbul-Beşiktaş’ta yer alan etkinlik merkezinde derlenerek kamuoyuna duyuruldu.

Tüm noktalarda aynı anda başlayan etkinlik kapsamında ilköğretim öğrencileri 50 büyük ölçekli fotoğraftan oluşan ve deniz ve sualtı kirliliğini gözler önüne seren STH Açık Hava Sergisi’ni gezecek ve çalışmalara eşlik ettiler.

İÇERİK
  •   Sualtı Temizlik ve Örnekleme Dalışları
  •   Envanter Çalışması
  •   Açık Hava Fotoğraf Sergisi
  •   İlköğretim öğrencilerinin katılımı
  •   “Denizlerimizi Koruyalım” kitapçığı