İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kayıtsız Kalma!” Projesi BaşladıYeni ve özgün STH Projesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi desteği ve KASAD işbirliği ile Kaş’ın Hidayet Koyu’nda başladı.

İlk atık istasyonu Kaş Kaymakamı sayın Şaban Arda Yazıcı, STH Gönüllüleri Hazal Işık, Göksel Gökmen’den oluşan ekip tarafından Hidayet Koyu’na yerleştirildi. STH Gönüllüsü sualtı fotoğraf sanatçısı Nejdet Demirtaş tarafından görüntülenen çalışmalara STH Gönüllüleri, Natura Blue teknesi ve ekibi yüzey desteği sağladı.

Pilot uygulamada elde edilecek veriler doğrultusunda kalan istasyonlar 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda belirlenen noktalara yerleştirilecek.

KASAD (Kaş Sualtı Derneği) üyesi dalış merkezleri teknelerine astıkları posterlerin yanı sıra verecekleri brifinglerle de projenin dalıcılar tarafından tanınmasını sağlayarak projenin başarıya ulaşmasında önemli rol üstlenecekler.

Projenin hayata geçmesindeki emek ve desteklerinden ötürü,
T.C. Kaş Kaymakamlığı’na,
Kaş Belediye Başkanlığı’na,
Kaş Sualtı Derneği’ne (KASAD),
Natura Blue Dalış Merkezi ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizle…

Sevgili sualtı tutkunları,

Artık dalış noktalarımızda atık istasyonlarımız var. Bu istasyonları STH Gönüllüleri düzenli olarak izleyecek ve her istasyon boşaltılırken sepet içerisinde istem dışı olası tüm canlılar kontrol edecek, atıkları sayacak, kayıt altına alacak ve katı atık kirliliğinin ve olası kaynaklarının aktif olarak izlenmesini sağlamaya çalışacak.

Lütfen Kayıtsız Kalmayın! Bu dünyaya ait olmayan ne varsa, gücünüzün yettiğince, tecrübeniz elverdiğince tutun, getirin, sepete atın. Gerisini biz hallederiz. Şimdiden kayabalıkları adına, orfozlar adına, adını bile bilmediğimiz kabuklular adına ve tüm gelecek nesiller adına sonsuz teşekkürler!