İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marmara Günü, Yalova Etkinliği


Marmara Günü Etkinliği Yalova Etkinliği 8 Haziran’da Yürüyen Köşk Sahili’nde gerçekleştirildi…

Yalova Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen Marmara Günü etkinlikleri kapsamında Yürüyen Köşk ve sahilinde Yalova halkı ve ilköğretim öğrencileri ile bir araya geldik.

Deniz kirliliği, hayalet ağlar ve Marmara’nın Yunusları konulu açık hava fotoğraf sergileri, film gösterimleri, deniz memelileri sunumu, tekne bağları atölyesi ve temizlik ve örnekleme dalışından oluşan etkinlik programı, özellikle öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Geçtiğimi yıl gerçekleştirilen temizlik ve örnekleme dalışından bu yana hiç bir katı atık bulunamaması deniz-insan ilişkisine dair önemli bir ipucu oldu.

Açık Hava Sergisi ve Yalova’ya özel hazırlanan “Denizlerimizi Koruyalım – Marmara” kitapçıkları yoğun ilgi görürken Yalova’ya özel hazırlanan anket çalışması da ilgiyle karşılandı.

İstanbul, Muğla, Balıkesir ve Yalova’dan bir araya gelen onsekiz STH Gönüllüsü her zaman olduğu gibi umut ve emeğini keyifle paylaşarak etkinliğin hayata geçmesini sağladı.

Etkinliğin hayata geçirilmesi adına emek ve umudunu paylaşan başta STH Gönüllüleri olmak üzere,

Misafirperverlikleri ve emekleri adına Yalova Belediyesi ve tüm çalışanlarına,

Organizasyonun mimarı Marmara Belediyeler Birliği’ne,

Ekipman desteği sağlayan Balıkgözü Sualtı Film Yapım, Afalina Su Sporları Kulübü ve Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu’na,

Alanı şenlendiren, tüm organizasyonun merkezinde yer alan tüm minik katılımcılara ve sevgili öğretmenlerine, denizlerimiz adına, yengeçler ve kayabalıkları adına ve hepsinden önemlisi tüm gelecek nesillerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizle…

STH Yalova Etkinliği[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_slideshow” maximum_entity_count=”500″]

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir