İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trabzon, Uluslararası Karadeniz Günü Etkinliği

STH Organizasyonu tarafından Uluslararası Karadeniz Günü kutlamaları kapsamında Trabzon’da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Organizasyon kapsamında STH Etkinlikleri 31 Ekim 2010 Pazar günü STH Fotoğraf Sergisi ve STH ÖTL Sergisi ile başladı. Ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen STH Fotoğraf Sergisi etkinliklerin sonunda ilköğretim okullarında sergilenmek üzere Trabzon Çevre Orman Müdürlüğü’ne bırakıldı.

1 Kasım Pazartesi günü Trabzon merkez ilköğretim okulları öğrencilerinin katılımıyla Ganita Mevkii’nde bir STH Etkinliği düzenlendi. İstanbul’dan getirilen STH Envanter Sergisi, STH Açıkhava Sergisi ve temizlik ve örnekleme dalışlarının ardından etkinlik K.T.Ü. Kongre Merkezi’nde yer alan sayın Tahsin Ceylan’ın sualtı fotoğraf sergisinin gezilmesiyle sona erdi. Öğrenci ve öğretmenlerle gerçekleştirilen anket çalışması ve örnekleme dalışları sonunda oluşturulan envanter listesi ile önemli veriler değerlendirilmek üzere kayıt altına alındı.

Aynı gün sayın Hikmet Sami Türk’ün başkanlığında gerçekleştirilen “Sivil Toplum Örgütlerinin Karadeniz’le ilgili Çalışmaları” bölümünde STH ÖTL Projesi / STH ELT Project konulu sunum gerçekleştirildi. Sunumda ilk kez gösterilen STH ÖTL kısa filmi yoğun ilgiyle izlendi.

2 Kasım Salı günü Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda çevre okulların öğrencilerinin de katılımıyla “Balık suda boğulur mu?” başlıklı STH Sunumu gerçekleştirildi. Yeni kısa STH Fİlmi ve STH Fotoğraf Sergisi ile desteklenen sunum Uluslararası Karadeniz Günü kutlamaları kapsamında hayata geçirilen son STH etkinliği oldu.

Uluslararası Karadeniz Günü Etkinlikleri boyunca belki de en önemli kazanım STH etkinliklerinin Karadeniz’de sürekliliğini sağlamak adına önemli girişimlere sahne olması oldu. Önümüzdeki dönemde STH çalışmalarının Trabzon ve Zonguldak merkezli olarak tüm Karadeniz’e yayılması için artık sadece biraz zamana ihtiyaç söz konusu…

Tüm etkinliklerin hayata geçmesinde her zaman olduğu gibi başta STH Gönüllüleri olmak üzere,


STH Uluslararası Karadeniz Günü Etkinlikleri