İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Suat Ayöz Anısına Ortaköy Etkinliği

8 Ağustos 2006 Salı günü Suat Ayöz anısına düzenlenen Ortaköy Etkinliği, STH, Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği, Alternatif Yaşam Derneği ve Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Suat Kaptan Kızıldeniz’de ve STH Açık Hava Sergileri ile sualtı güzellikleri ve sualtı kirliliği gözler önüne serildi. Yanısıra gerçekleştirilen dalışla daha önce iki etkinlik gerçekleştirilen Ortaköy’ün kontrol değerlendirmesi için veri toplandı. Daha önce çalışılmayan Ortaköy İskelesi’nin koy dışında kalan kısmı araştırıldı. Söz konusu noktada bir bank, çok sayıda büyük ve saksıları ile atılmış süs bitkisi ve çeşitli metal atıklar tespit edildi.

İskele çevresinde yoğunluk gösteren katı atık birikimi koyun tamamında 8-12 metre aralığında önemli bir yoğunluğa sahip. Dalıcı sayısının azlığı açısından envanter kaydı tutulmamasına karşın yeni elde edilen gözlemler doğrultusunda, Ortaköy koyunda kapsamlı bir görüntüleme çalışması yapılması ve özellikle iskelenin diğer tarafı (Beşiktaş yönü) üzerinde çalışılması faydalı ve çarpıcı sonuçlar verecektir.

Suat Kaptanı bir kez daha anmak ve anısına değerli bir şeyler yapabilmek adına bir araya gelen tüm STH Gönüllülerine, Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği’ne, Alternatif Yaşam Derneği’ne ve Beşiktaş Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimizle….