İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Foça Etkinliği

STH Mayıs ayı etkinliği 12 Mayıs Pazar günü Foça Belediyesi davetiyle, Eski Foça Küçük Deniz mevkiinde gerçekleştirildi.

İstanbul ve Foça’dan katılan 20 kadar STH Gönüllüsüne belediye çalışanları ve çevre ilköğretim okulu öğrencileri de destek verdi.

Etkinlik öncesi STH ekibini ağırlayan Foça Belediye Başkanı sayın Gökhan Demirağ tarafından gruba Foça hakkında bilgi aktarıldı. STH çalışmaları ve Foça’da gerçekleştirilecek çalışmanın detaylarının aktarılmasından sonra başlayan etkinlik bir çok açıdan düşündürücü bir tablo ortaya koymuştur.

Atık su arıtma tesisinden, imar uygulamalarına kadar bir çok açıdan örnek bir belde olan Foça’nın sualtı katı atık kirliliği açısından, beklenenin aksine, -özellikle çalışma ve gözlem yapılan iki noktasında- son derece yoğun bir birikime sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Etkinlik kapsamında ilköğretim öğrencileri tarafından gerçekleştirilen kıyı temizliğinde de 38 çuval katı atık bizzat minikler tarafından toplanmıştır.

28. STH Etkinliği için Foça’da bir araya gelen başta STH Gönüllüleri olmak üzere,

Alışılmadık bir konfor içinde etkinlik gerçekleştirmemize olanak sağlayan Foça Belediyesi başkanı sayın Gökhan Demirağ ve tüm belediye çalışanlarına,
Ege Barakuda Dalış Merkezi‘ne,

ve etkinliğe renk katan tüm miniklere sonsuz teşekkürler…

Yorumlar kapatıldı.