İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Temizlik Günü, Beylikdüzü Etkinliği

Dünya Temizlik Günü Etkinliği Beylikdüzü Etkinliği 16-17 Eylül’de Beylikdüzü, Gürpınar Sahili’nde gerçekleştirildi…

Beylikdüzü Belediyesi, Batı İstanbul Vakfı ve Batı İstanbul Dalış Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Gürpınar açıklarında ihbar üzerine tespit edilmiş hayalet ağlar temizlenerek çıkartıldı ve bölge halkına sergilendi.

Ağları çıkartma çalışmaları 16 Eylül Cuma günü başladı. Üç sualtı görüntüleme, dört temizlik ve iki güvenlik dalgıcı ve dört kişilik kara destek ekibi ile gerçekleştirilen ilk gün tespit ve hazırlık çalışmalarında, dört saati aşkın süren dalışlar sonunda tespit edilen ağlar temizlenerek çıkartılmaya hazır hale getirildi.

17 Eylül Cumartesi günü Gürpınar Plajı’nda devam edilen Dünya Temizlik Günü çalışmaları ağların temizlenerek çıkartılması, Hayalet Ağlar konulu mini sergi, sualtı temizlik ve örnekleme dalışı ve farkındalık anketi çalışmaları ile tamamlandı.

Yaklaşık üçyüz metre uzunluğunda 5 ana parçadan oluşan ağların içinde olası bir canlı kalmaması için tüm gönüllülerin gösterdiği özen gerçekten ibretlikti. Ağların temizlenmesi kalabalık ekibe karşın dört saati aşkın bir süreye yayıldı.

Biri sualtı görüntüleme olmak üzere on kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen sualtı temizlik ve örnekleme dalışında yaklaşık 200 parça katı atık çıkartılarak kayıt altına alındı.

Etkinliğin hayata geçirilmesi adına emek ve umudunu paylaşan başta STH Gönüllüleri olmak üzere,

Beylikdüzü Belediyesi ve tüm çalışanlarına,

Batı İstanbul Vakfı’na,

Batı İstanbul Dalış Merkezi’ne denizlerimiz adına, yengeçler ve kayabalıkları adına ve hepsinden önemlisi tüm gelecek nesillerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizle…

STH Beylikdüzü Etkinliği


Medyada STH Dünya Temizlik Günü Etkinliği

CNN Türk’te Dünya Temizlik Günü, Beylikdüzü Etkinliği

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_slideshow” maximum_entity_count=”500″]