İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Çevre Günü Yalova Etkinliği

Dünya Çevre Günü Etkinliği Yalova Etkinliği 8 Haziran’da Yürüyen Köşk Sahili’nde gerçekleştirildi…

Marmara Belediyeler Birliği ve Yalova Belediyesi işbirliği ile bu yıl ilk kez hayata geçirilen Marmara Günü etkinlikleri kapsamında Yürüyen Köşk ve sahilinde Yalova halkı ve ilköğretim öğrencileri ile bir araya geldik.

Sualtından canlı yayın, açık hava fotoğraf sergisi ve temizlik ve örnekleme dalışından oluşan etkinlik programı, özellikle öğrencilerin sualtındaki dalgıç abileri ile suyun altındalarken konuşabilmeleri ve onlara sorular sorabilmeleri ile daha renkli ve ilgi çekici bir görünüm sergiledi.

Kıyı bantının sığ olmasına karşın gerçekleştirilen temizlik ve örnekleme dalışında oldukça küçük bir envanter kaydına ulaşılması memnuniyet yarattı.

Açık Hava Sergisi ve Yalova’ya özel hazırlanan “Denizlerimizi Koruyalım – Yalova” kitapçıkları yoğun ilgi görürken Yalova’ya özel hazırlanan anket çalışması da beklentilerimizin ötesinde ilgiyle karşılandı.

Etkinlikle uzun yıllardır hayalini kurduğumuz STH Güney Marmara oluşumu için belki de ilk adım atılmış oldu.

İstanbul, Muğla, Balıkesir ve Yalova’dan bir araya gelen otuz STH Gönüllüsü her zaman olduğu gibi umut ve emeğini keyifle paylaşarak etkinliğin hayata geçmesini sağladı.

Etkinliğin hayata geçirilmesi adına emek ve umudunu paylaşan başta STH Gönüllüleri olmak üzere,

Misafirperverlikleri ve emekleri adına Yalova Belediyesi ve tüm çalışanlarına,

Organizasyonun mimarı Marmara Belediyeler Birliği’ne,

Samimiyeti ve desteğinden büyük mutluluk duyduğumu Yalova Deniz Polisi Ekibi ve tüm mensuplarına,

Alanı şenlendiren, tüm organizasyonun merkezinde yer alan tüm minik katılımcılara ve sevgili öğretmenlerine,

Etkinliği yine farklı bir boyuta taşıyan sualtından canlı yayın ekibimiz Atlantis Deniz Teknolojileri ve tüm çalışanlarına,

Artık değişmez partnerimiz haline gelen MÜSAS’a,

Etkinliğe katılmakla kalmayıp lojistik destek veren Yalova Üniversitesi öğrencilerine,

Sabahın erken saatlerinde Yalova’ya ulaşarak sualtı temizlik ekibimize destek veren Yıldız Holding Dalış Topluluğu’na, denizlerimiz adına, yengeçler ve kayabalıklar adına ve hepsinden önemlisi tüm gelecek nesillerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizle…

STH Yalova Etkinliği